| xMDavid a întrebat:

Salut! Ce părere aveți despre Cel.ro? Aș dori să cumpăr de la ei un Pc de Gaming. Ați cumpărat vreodată vreun PC sau altceva? Dacă da ați avut o experientă bună sau rea?

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am cumpărat nimic de la cel.ro și nici nu intenționez în viitor. Contează foarte multe ce se scrie pe internet despre ei. Până si pe google maps dacă ii cauți găsești numai cuvinte de "lauda". Așa ca, nu merci.

| 120bulevard a răspuns:

Tot ce a venit de pe CEL a venit rapid, intact si ok, inclusiv masina de spalat pe care o am de ani greihee hee si placa video pe care o am acum in PC, totusi ai grija la resigilate.

| iChristiaN47 a răspuns:

Personal, nu aș recomanda o achiziție cu o sumă atât de mare, precum cea a unui calculator destinat jocurilor.

Am dat o serie de comenzi pentru licențe Windows, Office și am întâmpinat probleme la plata prin OP. La fel și la plata card simplu. Se procesează foarte greu. Cât despre asistență, 0% eficacitate. Este foarte greu să dai de un operator în cazul în care întâmpina probleme. Date de contact, nu prea găsești.

Cât despre livrarea fizică, depinde dacă respectivul produs îl cumperi de la CEL ori de la "Distribuitor CEL", unde, s-ar putea să ai surprize în ceea ce privește calitatea produsului și împachetarea ori timpul de livrare.

Sfatul meu este să apelezi la magazine arhicunoscute, unde ai o garanție ceva mai stabilă, unde există clientelă multă și constantă, cum ar fi Altex, Flanco, etc.

Dacă reușești să faci achiziția dintr-un magazin fizic, este și mai bine.

Mult succes!

| xMDavid explică (pentru iChristiaN47):

Produsul este livrat de Cel.ro

| NLS a răspuns (pentru xMDavid):

La Cel.ro poti sa-ti iei adio de la garantie, asistenta sau returnare.

Daca produsul nu functioneaza corespunzator, il duci la reparat unde gasesti, pe cheltuiala proprie.

Am vazut 2 cazuri in care si-au batut joc si nu au mai raspuns la telefon, atunci cand persoana (un vecin, respectiv un unchi) au dorit sa il trimita in service.

E PLIN netul de comentarii negative si plangeri la adresa lor.
De multe ori, afiseaza un pret fals pe site, si cand comanzi, nu-ti pot onora comanda, o anuleaza ei automat, SAU te fac sa astepti cu lunile, pana cand o anulezi tu.
Si daca l-ai platit cu cardul, succes la recuperat banii.

Iar daca e vorba despre celelalte magazine care isi fac veacul la ei pe site, am comandat Fifa 18 pentru un nepotel.
L-am platit, -era 70 RON, n-a venit niciodata.

| Beriu_Ti_ a răspuns:

Au 4.6 stele din 10, 970 Google reviews, pc garaj are 4.1 si evomag 4.0
Pe compari scriu nasoale angajatii de la site ca sa te forteze sa cumperi eticheta lor de magazin de incredere. Sunt o firma privata. Nu lua in seama ce prostii scriu aia acolo.

| xMDavid explică (pentru Beriu_Ti_):

Pai la asta m-am gandit si eu. Pe Youtube sau pe alte site-uri mereu o sa fie cineva nemultumit nu toti sunt multumiti, Nu neaparat de Cel.ro,in general. Daca cauti o să găsești clienți nemulțumiți la fiecare Magazin.