| xMDavid a întrebat:

Salut! Ce părere aveți despre acest Pc de Gaming?
https://cel.ro/c/OV4xaVprdXpp

19 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Lasa breh glumele...

| xMDavid explică (pentru GabiDumitrescu):

Ce glume? Eu am intrebat serios

| gabicoo a răspuns:

Evită să cumperi de pe cel.ro!

| Dismally a răspuns:

Cu banii aia nu iti iei nici jumatate de placa video decenta, deci nu mai visa ca o sa gasesti mega-oferte happy

| xMDavid explică (pentru Dismally):

Bro, l-am facut pe piese la Pc Garage si ies mai ieftin...
Ies la 1550 RON

| Dismally a răspuns (pentru xMDavid):

Cu o placa video integrata nu ii poti spune calculator pentru jocuri.

| xMDavid explică (pentru Dismally):

Da,dar stiu ce poate face și ce jocuri pot juca pe el. Știu ca nu pot juca cele mai noi jocuri sau cele mai bune. Dar mă întrebam dacă este bun pentru ce e el. Adică pentru un Cs sau Gta eu cred ca e decent mai ales ca mai tarziu o sa ii pun o placa video

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru xMDavid):

E o mare bataie de joc, asta e.

| xMDavid explică (pentru GabiDumitrescu):

Din ce puncte de vedere?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru xMDavid):

Din orice punct de vedere posibil, atita vreme cit e vindut ca si calculator "de gaming" si multi pun botul la asa ceva fara sa aiba logica si bunul-simt de a da un amarit de search dupa procesorul ala si performanta in jocuri...

| xMDavid explică (pentru GabiDumitrescu):

Bro,stiu ca nu are o performanta buna si stiu ce poate acel procesor m-am informat

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru xMDavid):

OK, deci asta e orice, numai calculator de gaming nu. Pentru dat pe net, filme, muzica, munca de birou, fara pretentii deosebite, e parfum.

| xMDavid explică (pentru GabiDumitrescu):

Nici macar pentru Light Gaming adică un Cs?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru xMDavid):

La 30 fps? Ala e gaming? De ce naiba mai pierde lumea timpul cu mizeria aia?
Ca o paranteza, uite o solutie foarte misto - iti faci de la zero un sistem misto cu video integrat. Iei un monitor FHD/2K/4K, cit te tine punga. Apoi iti faci frumos un abonament la GeForce Now si te joci cu detalii high/max cam tot ce misca fara probleme. Si fara ca tu sa iti indoi calculatorul in doua (si sa platesti si la curent in plus).
Exemplu in cazul meu - i5-3570S, GTX 960, monitor FHD. In YouTube sau cand joc ceva pe GeForce Now, imi consuma cam 100-105 W. War Thunder daca il lansez si il joc local, atunci imi suge vreo 250 W din priza. La un sistem de gaming contemporan (al meu nu s-a vrut vreodata a fi sistem de gaming, ca il faceam si de gaming daca era cazul), diferenta o sa fie mai mare.
P.S. Daca ai net prin fibra, e foarte ok latenta. War Thunder e online multiplayer, am jucat prin GeForce Now cum ziceam mai sus si nu am fost umilit in mod deosebit. Daca nu joci competitiv, diferenta de latenta e lejera cit sa merite cu virf si indesat GeForce Now.

| ReddY25 a răspuns:

Mai bine nu

| 120bulevard a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa-l folosesti.
Scoala, muzica, filme, multimedia, business? Atunci merge.
Gaming, categoric nu. Asta daca nu o sa te joci LoL, valorant si cs pe cele mai slabe setari posibile.

| xMDavid explică (pentru 120bulevard):

Pentru Gaming îl iau dar o să îi mai adaug o placă video peste 1-2 luni

| 120bulevard a răspuns (pentru xMDavid):

E decent atunci, merita.

| Beriu_Ti_ a răspuns:

La banii astia nu ai ce sa iei mai bun.
Cel e de incredere, au 4, 6 din 11.005 recenzii Google