| GЯingo a întrebat:

Salut,ce parere aveti merita banii o pereche de adidasi fake? am gasit niste modele Nike Adidas Puma 2017 si arata exact ca cei reali ma intreb cat sunt de comozi ca la rezistenta nu cred mai mult de 1 sezon, pentru vara vreau sa-mi iau ca sunt la un sfert de pret fata de cei originali

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Am luat si eu odata o pereche de conversi fake mai mult pentru ca nu eram sigura pana sa cercetez daca sunt sau nu.
Crede-ma sunt groaznici. Am si organili acum, cam 3 perechi (sunt 100% sigura ca sunt orginali) si-ti pot spune ca diferenta e enorma. In primul rand cei falsi ma bat la picior (nici nu-i mai port din aceasta cauza) imi fac rani si chiar bataturi, se ia vopseaua de pe ei pe sosete uneori, au un miros de lipici ieftin, sunt groaznici.
Cei originali, am purtat una din perechi cred ca de vreo 20 de ori si nici nu se vede pe ea. MAterialul e calitativ, nu au niciun miros de genul, tranzactie de vopsea nici vorba, sunt extrem de comozi, ma simt ca desculta.
Deci diferenta e de la cer la pamanat, de ce crezi ca sunt atat de ieftini? Pentru ca sunt facute din cele mai proaste materiale pe care le-au putut gasi, lipiti superficial. Fake-urile se vad de la distanta, sa stii. Mai bine iti iei ceva ca-ti permite bugetul, investesti mai mult, pentru ca merita, sau astepti niste reduceri. Nu va mai luati fake-uri ca sunt bani aruncati pe 3 purtari.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca sunt la un sfert de pret din originali, cel mai probabil ii gasesti in China sa ii comanzi direct la maxim 10% din pret...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma pe cuvant, am cumparat stiind ce "bunaciuni" pot fi, iar dupa maxim 2 luni, s-au facut de... toata jena, n-ai ce alege din ei, se duce usor, usor talpa, grei si multe altele. Mai bine dau 250-300 de ron pe o pereche originala, usoara, comoda, nu miroase si toate cele decat pe niste petarde de pe tot netul.