| BleichnerEdith a întrebat:

Salut cu Respect! Am o nelămurire. Făcusem o comandă marți de pe eMAG...şi tot marți pe seara mi-am pierdut telefonul cu numărul la care trebuia să ma sune şi a două zi am primit mesaj ca comanda cu nr etc va ajunge la data respectiva. Abia azi mi-am gasit telefonul si vazusem şi mesajul si vreo 7 apeluri de la ei si am sunat înapoi la ei si mi s-a spus ca maine va trimite din nou coletul si luni sau Marti il ridic..pai ce sa inteleg maine o sa-l primesc sau sapt viitoare?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"luni sau Marti il ridic" - da, lunea sau marțea viitoare nu trecută

| Kevinn2000 a răspuns:

A spus că mâine îl trimite din nou, nu că mâine ajunge coletul la tine. Fii mai atent la detalii, e ceva logic.

| Eugen80 a răspuns:

Daca ti-a spus ca maine, atunci inseamna ca maine vine.