| Beccaaa a întrebat:

Am o problema. Pe data de 25.12. 2014 am facut o comanda pe site-ul Extreme Digital, saptamana trecuta am primit un e-mail cum ca voi primii coletul pe 05.01. 2015. Trebuia sa vina luni deci, dar nu a ajuns. Mai mult, am mai primit un e-mail pe data de 5 cum ca a ajuns comanda, apoi pe numarul pe care l-am dat cand am trimis comanda am primit doua mesaje de la doua numere diferite cu privire la acesti colet, cum ca a ajuns, nu au fost aceleasi texte.
PS: Numerele nu sunt de la site sau de la firma de curierat (Nemo Express), am verificat.
Ce as putea face? Coletul va mai venii? Am incercat sa sun la unul dintre numere, a raspuns cineva care zice ca nu stie de nici un colet, desi de la numarul la care am sunat inainte de a-mi trimite mesajul am primit si doua apeluri la care nu am raspuns.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu ai raspuns? De obicei curierul suna cand este pe drum spre tine. Daca nu ai raspuns probabil ca a considerat ca nu esti acasa sa confirmi adresa si a facut retur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curierul cand ajunge in zona ta, suna sa iei legatura sa iesi in fata blocului sau la poarta.|Daca nu ai raspuns, s-a intors din drum.Trebuia sa raspunzi.

| simpluone a răspuns:

Ar trebui sa dai telefonul la magazinul unde l-ai luat, sa-ti dea curierul si AWB-ul apoi sa suni la curier si sa intrebi de colet dupa AWB. Orice curier are un numar de indentificare a coletului (AWB). Curierul este responsabil cu livrarea lui. Probabil a fost o eroare.