| Milmoii a întrebat:

Salut, daca as avea un card Visa in RON, pot introduce banii pe PayPal, iar acolo sa ii schimb in USD pentru a putea cumpara ceva din alta tara? Sau as putea sa ii schimb direct de pe card? Funda

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La platile online conversia se face automat

| Zaygon a răspuns:

Dupa ce ti-ai legat cardul la contul de paypal tu numai trebuie sa ai autorizata suma din setarile cardului(asta la banca rezolvi sau prin internet bancking) si dupa cand cumperi ceva de net selectezi paypal, bagi id si pass si iti spune cat te costa in lei si iti face automat conversia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se schimba cand faci tranzactia, atunci, la momentul actual, cursul valutar din acel moment.
In rest, ii vei avea in Lei sau euro.Nu stiu sigur.