| MaeRi a întrebat:

Am nevoie sa fiu lamurita cu ceva, pentru a cumpara de pe Ebay, am nevoie sa imi fac cont pe PayPal, si sa folosesc un card Visa, sau MasterCard, pentru a putea cumpara de acolo, care sunt consecintele, dandumi acel cod de pe card, imi va lua din banii de pe el, daca imi fac cont pe PayPal? Sau este ceva ce nu am inteles eu bine in cumpararea de pe Ebay cu card? Imi poate explica cineva mult mai clar, Va rog!

Răspuns Câştigător
| Mircea_3433 a răspuns:

Salut, am trecuit si eu prin ce vei trece tu, uite cum sta treaba.
Paypal ti-l faci, dar daca vrei sa pui sau sa scoti bani de pe contul paypal, bine inteles ca iti trebuie un card,(numai visa se poate in Romania)in rest, daca eu sa zicem iti trimit 5 euro pe paypal, nu iti trebuie cont, poti sa si platesti fara card de pe paypal, dar problema e cum ajung bani acolo ^^, deci pana la urma tot iti trebuie card.