| 3FlamingoXD a întrebat:

Salut!
De curând am vrut să îmi achiziționeze niste perechi de sneakers si am gasit site ul sportselect.ro.
Intrebarea mea este daca produsele lor sunt originale.
Multumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Originale, adica cum?
Crezi ca poza este falsa sau copiata de undeva?

| ArmmAndArmm a răspuns (pentru Violleta2022):

Băiatul/fata se referea la proveniența produsului. Mai exact, originalitatea lor, dacă sunt făcuți la producătorul care pretinde site ul/reclama SAU sunt făcuți ilegali/copiați/pe mare, chinezării, pe scurt.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ArmmAndArmm):

Daca se refera la autenticitatea produselor, este scris chiar pe websiteul lor:

"GARANȚIE
Toate produsele comercializate de către NETSOR SRL (SPORTSELECT) sunt autentice, beneficiază de condiții de garanție conforme legislației în vigoare și politicile comerciale ale producătorilor. Produsele sunt noi, în ambalajele originale și sunt importate din EU de la surse autorizate de fiecare producător în parte. Garanția comercială oferită produselor comercializate pe SPORTSELECT, vă asigură toate drepturile conferite de legislația în vigoare (Legea nr.449/2003 privind vânzarea produselor și garanțiile asociate acestora, O.G nr.21/1992, republicată-privind protecția consumatorilor)."

https://www.sportselect.ro/garantia-produselor

| ArmmAndArmm a răspuns (pentru Violleta2022):

Poate nu a prestat incredere, pentru el/a și dorește păreri de la oamenii care au comandat.

| MotoBlitz a răspuns:

Da, sunt originali. Am cumpărat și eu de la ei și sunt foarte mulțumit. Recomand!