| Faranume05 a întrebat:

Salut din nou! Vreau sa va intreb daca se poate ca posta sa iti livreze un colet-plic, gen scrisoare pana acasa.? Ca de ex. imi comand ceva pe internet, si transportul vreau sa fie asigurat de Posta Romana, imi poate aduce postasul coletul acasa? (un plic)? Ms.!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti aduce decat scrisorile, pachetele nu se livreaza de catre posta

| NoobOrPro a răspuns:

Nu iti recomand Posta Romana! In primul rand ca daca tu vrei sa trimiti ceva trebuie sa te duci la posta sa dai coletul sa completezi nu stiu ce formulare sa astepti pana le vine un om care are cursa pana la destinatie dupa mai ia ceva timp pana ajunge si trebuie sa il suni pe destinatar sa se duca la posta si sa ridice pachetul/plicul ori in cazul rau posta iti trimite coletul inapoi si ai dat bani degeaba. In al doilea rand "pentru ca automobile"-le merg prost la posta romana o sa iti ajunga foarte tarziu.
Iti recomand FAN Curier. Trebuie sa te duci la ei, ei iti fac formularul ei iti trimit maxim in 2-3 zile coletul/plicul si il trimit acasa la destinatar adica nu trebuie sa se duca el la Posta (asta e recomandat si pentru surprize) iar daca nu e acasa destinatarul, curierul il suna personal pe destinatar si ii propune un loc undesa se intalneasca.