| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Doresc sa îmi cumpăr un acumulator pentru s22 ultra...

De unde as putea sa îmi dau seama, care acumulator ar fi cel original destinat pentru respectivul telefon?

După cate bine știm, sunt multe acumulatoare care seamănă între ele, eu mi-asi dori dacă se poate sa îl găsesc pe acela care este fix cel recomandat (lansat) de la Samsung (poate se găsesc și în magazinele online gen eMAG, altex, etc).

Eventual, ati putea sa îmi lăsați un link de la un acumulator pentru s22 ultra de care sunteți sigur ca este într-adevăr cel lansat chiar de cei de la Samsung?

Îmi este ca iau un acumulator aftermarket și asta nu îmi prea place chiar deloc, chiar nu îmi place ideea de a achiziționa acumulatorul separat pentru ca eu acum trebuie sa ma chinui sa nu iau vreo japita aftermarket și trebuie sa vad ce serie sau cum se numește mai exact acumulatorul celor de la Samsung, ca să găsesc unul și în magazinele noastre online din tara!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu incarcare rapida: https://www.flanco.ro/......negru.html
Sunt destul de sigur ca este original deoarece pe langa faptul ca Flanco este un retailer serios, site-ul oficial Samsung face trimitere la el. Daca vrei sa te foloseti de incarcarea rapida va trebuii sa o selectezi din setari.

| Simpatic a răspuns:

Pot sa te intreb cum ai reusit sa faci praf un acumulator de S22?
Eu mi-am luat S21 cand a aparut si merge perfect si acum la aproape 2 ani de cand il amwinking

Yolo tot pe sarakie si amaneturi de electronice?

| Wr3nch a răspuns:

Sau daca esti istet duci telefonul intr-un service autorizat Samsung Romania, si nu stai sa cauti acumulatori ca prostul pe o mie de pagini.

Sau suni si vin ei la tine

https://www.samsung.com/......ine-acasa/

| Andrei0003 a răspuns:

Acumulator= Baterie
Ce încerci să zici? Doar într-un service Samsung ai o garanție mai mare îl schimbă cu unul original. Separat nu prea se găsesc ( poate pe site-uri apărute peste noapte) și chiar dacă găsești nu ai ce să faci cu el de unul singur.

| Alexarosculesei123A a răspuns:

Salut! Incarcatoarele Samsung nu vin special pentru un telefon, sunt impartite pe categorii
De exemplu eu folosesc fast charging
Iti recomand pentru S22 acest incarcator https://bit.ly/3Ju8R8k