| oBanană a întrebat:

As vrea sa schimb acumulatorul telefonului Samsung Galaxy S4 (are 2600 mAh) cu un acumulator mai bun (peste 5000). Ii va afecta in vreun fel functionalitatea telefonului sau ii va face vreun rau, sau nu trebuie sa imi fac griji?

Răspuns Câştigător
| VyrusEleven a răspuns:

Nu te-as sfatui sa schimbi acumulatorul. O tensiune si o rezistenta mai mare in acumulator poate provoca arderea releelor din placa telefonului. Gandeste-te logic. Daca iei un bec normal si il conectezi la o intensitate mare iti va pusca in clipa in care ai inchis circuitul electric. Ei la fel se poate intampla si cu telefonul, mai ales ca vrei sa dublezi mAh bateriei. Lasa-l asa si macar iti functioneaza. Sper ca raspunsul meu sa te fi ajutat. Bafta

| oBanan? explică (pentru VyrusEleven):

Da, cred ca este asa cum ai zis. Multumesc.

3 răspunsuri:
| VyrusEleven a răspuns:

Revin cu detalii... Ai putea sa cauti la un GSM huse cu baterie. Costa in jur de 100 de lei si are capacitatea a doua baterii. Sunt micute si gandeste-te, oricum ai nevoie de husawinking
P.S. Mersi de fundita tongue

| LiviuAlexoiu a răspuns:

You don't really care.
You're just a banana...
big grin