| alexnic021193 a întrebat:

Salut,
În ghetele Clarks/ Otter barbati intra apa?
Ce ghete a-ti folosit care erau impermeabile și elegante/casual pana în 500 lei?

Mulțumesc,

1 răspuns:
| relian a răspuns:

In toate intra daca te bagi in apa, ori daca dai cu apa pe ele.Sa nu intre foloseste cizme de cauciuc, in alea sigurat nu va intra.
Daca stii ca te bagi prin apa, atunci ia de cauciuc.De astea casual ce spui tu intra apa prin pielea aia,chiar daca fabrica spune ca nu, tot intra.
Dar depinde si cat expui la apa, cum, asa daca doar ploua si mergi putin, cred ca is ok.
Pielea este piele se uda, dai si tu cu crema si o sa fie bine.