| alexutza_3691 a întrebat:

Salut la toti am putine nelamuriri, de fapt multe despre chitari. La inceput imi doream o chitara clasica si am luat una insa, am decis ca nu e pentru mine (genul de muzica ce se poate canta pe ea nu mi se potriveste). Acum m-am informat ceva mai bine despre chitara electrica, care chiar imi place.Deci indicat ar fi sa cumpar o chitara elctrica si incep direct studiile pentru ea sau sa invat pe chitara clasica pentru am fi mai usor pentru cand voi cumpara chitara electrica. Da stiu incurcata situatie.

1 răspuns:
| YoOYoO a răspuns:

Sal'tare!
Eu am inceput pe chitara clasica. Dupa ce am trecut pe acustica(care are corzile din metal) ma dureau degetele de nu mai stiam pe ce planeta sunt. Acum am buricele degetelor asa de tari incat...
Sfatul meu e sa incepi cu clasica, macar 1 luna-2.
Abracadabrabye!