| lucyanaaaq7 a întrebat:

Salut! Mama mea e in Olanda si vrea sa faca o comanda pe eMAG de un iphone 11 cu un card de Olanda, iar comanda sa ajunga la mine acasa in Romania, problema e ca nu ii accepta plata. Aveti idee cum poate sa faca o comanda de acolo cu cardul si sa ajunga in Romania? Dau funda, helpp!

1 răspuns:
| Tudy000 a răspuns:

In cel mai rau caz cardul e de vina, trebuie sa fie Visa, Master Card sau Maestro si probabil ca Emag nu accepta carduri chiar din orice tara sau banca din Olanda are o problema cu asta, cel mai bine ar fi sa transfere suma de bani necesara pe un card romanesc daca are si sa faca asa sau daca nu sa-ti transfere tie bani pe cardul tau si iti cumperi tu telefonul din Romania, pretul e acelasi pana la urma.