| haryH a întrebat:

Unde poate fi folosit acum un card paypal? Adica il pot folosi in orice magazin unde accepta plata cu cardul?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

PayPal e un serviciu de plăți internaționale pe internet, nicidecum un CARD!
Așadar, în afară de internet, NU poți face nimic cu un CONT PayPal! (nu CARD, pentru că nu există așa ceva!)

| haryH explică (pentru mihai69):

Daca ai avea un cont de paypal si ai folosi frecvent ai stii ca se poate adauga un card unde sa iti intre banii: din fericire eu am rezolvat problema.

| mihai69 a răspuns (pentru haryH):

Am cont PayPal, evident asociat unui card - dar exact așa cum spuneam mai sus (și cum tocmai ai recunoscut și tu) cardul NU e PAYPAL, ci e emis de o bancă comercială și e doar ASOCIAT acelui cont.

| haryH explică (pentru mihai69):

Da. m-am exprimat gresit happy scuza-ma.

| FlorinM28 a răspuns:

Ce card PayPal ai? Eu nu stiu sa existe asa ceva.

| Aalexflorescu a răspuns:

Da desigur!