| cristi123qwe a întrebat:

Salut. Mi-am comandat ieri de pe altex 2 produse si ma intrebam daca vin in acelasi colet sau daca vin separat? Si daca vin separat trebuie sa platesc transportul pentru ambele colete?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti afla simplu: din calculul comenzii:
In calculul de plata a cosului de cumparaturi, la finalizare, apar denumirile si cantitatle produselor comandate, precum si pretul acestora.
De asemenea, alaturi apare si transportul (transporurile, daca sunt mai multe), cu preturile aferente.

| Simpatic a răspuns:

Daca ai comandat ambele produse in cadrul aceleiasi comenzi adica le-ai pus pe amandoua in Cosul de cumparaturi si ai dat trimite comanda, atunci trebuie sa vina amandoua odata cu plata unui singur transport
Daca sunt eu stiu, sunt voluminoase si vin in zile diferite, tot in cadrul unui singur transport platit trebuie sa vina
Platesti de 2 ori transportul (pentru fiecare in parte) daca ai dat comenzi diferite, de ex. la ora 14:05 am dat prima comanda cu 1 produs iar la 14:17 am dat o alta comanda cu alt produs.
Eu asa cred ca este logic, dar uneori practica anumitor retaileri e diferita de alti retaileri

| sierra1 a răspuns:

O singură comandă = 1 factură
adică 1 transport și chiar vin separat, tot 1 transport plătești

| ReddY25 a răspuns:

Și la Emag vin separat

| RealKing01 a răspuns:

Ele vin separat, da