| AlinAvram a întrebat:

Nu stiu sigur daca am pus categoria bine dar intrebarea mea e in felul urmator.
Daca eu am cumparat un calculator de la Altex, am la el garantia, bonul, cutia(desi nu e obligatorie la garantie) si tot cu ce a venit, daca cumpar de la ei o placuta de ram, pot sa mi-o monteze ei /FARA/ sa pierd garantia? Si oare curatatul de praf se include in garantie? Multumesc frumos. happy

1 răspuns:
| AlleXuSS a răspuns:

Daca au servicii de asamblare nu se poate sa umble in calculator pentru a-ti monta/demonta ceva fara a pierde garantia deoarece firma care a montat pc-ul il vinde asa cum l-ai vazut tu au puse niste stickere pe carcasa si odata indepartate acele stickere ai pierdut garantia doar atata stiu acum depinde de magazinul care le vinde de exemplu la pc garage stiu ca poti face upgrade fara a pierde garantia la Altex nu stiu ca nu am cumparat niciodata.