| Cristea_Stefan_1944 a întrebat:

Pot beneficia de o garantie pentru un P.C. daca am cutia,garantia, manualul de utilizare( laughing ) dar nu am factura?
E de la Altex, pe garantie spune ca e vorba de un calculator bla bla
Funda

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In certificatul de garantie scrie ce acte sunt obligatorii de prezentat, asa ca citeste-l cu atentie. Daca nu scrie de factura atunci este valabila si fara aceasta.

| mgtow a răspuns:

Fara factura se termina garantia, e obligatorie

| anonymdeanonym a răspuns:

Da poti beneficia nu trebuie neaparat factura

| iulimessy a răspuns:

Salut. Nu poti beneficia de nici o garantie deoarece pe factura scria data cumpararii, iar odata ce nu o ai, ei nu stiu de cand ai cumparat pc-ul