| Ashenstar a întrebat:

Pot cumpara un telefon si sa il platesc in rate daca nu sunt angajat undeva?

Răspuns Câştigător
| Yukidaruma a răspuns:

Cu bani din bancă mă îndoiesc dar îți poți face abonament la o companie de telefonie și vor veni cu tot felul de oferte pentru tine. Dai un avans la telefon iar apoi plătești o anumită sumă pe lângă plata lunară a abonamentului.
De exemplu: la un telefon de 3000 de lei să spunem, plătești avans să zicem 1300 lei, iar apoi, timp de un an/doi (cât este contractul) plătești abonamentul (care ți-l alegi tu) ce, să zicem că este de 30 de lei + încă 10 lei astfel încât, după intervalul prevăzut în contract să termini de achitat tot telefonul. Dacă nu mai dorești nici abonamentul, îl poți anula după doi ani și rămâi și cu telefonul. Succes!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Rate la banca sau card de credit cu care poti cumpara in rate nu iti poti face daca nu ai un venit legal, dovedibil si constant

| neutrino a răspuns:

Nu ai cum, bancile trebuie si ele sa traiasca.