| Mitrescua a întrebat:

Salut,pot scoate un telefon in rate chiar dacă nu sunt angajat?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Depinde de ce ințelegi tu prin a "scoate" și mai depinde de ce telefon

| stanescumarius999 a răspuns:

Salut! Poți să achiziționezi un telefon în rate chiar dacă nu ești angajat, dar ai nevoie de o sursă de venit sau de o modalitate de a demonstra că poți acoperi plățile lunare. Acest lucru poate implica, de exemplu, prezentarea unor documente care atestă alte surse de venit, precum venituri din chirii, pensii sau sprijin financiar din partea familiei. Cu toate acestea, politica diferă de la un furnizor la altul, așa că ar fi bine să te consulți direct cu furnizorul sau operatorul de telefonie mobilă pentru a afla care sunt cerințele specifice ale lor.