| sebion92 a întrebat:

Salut,

Stie cineva care sunt preturile la vinuri in Republica Moldova? Intreb fiindca urmeaza sa plec la un festival la Chisinau si vreau sa stiu cati bani sa am la mine.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

In general cu cel putin 30-40% sub cele de la noi. In alta ordine de idei, sa stii ca poti plati cu cardul relaxat. Cel mai bine daca ai Revolut, e sfint.

3 răspunsuri:
| Mirunamira28 a răspuns:

Depinde de vin, dar cum a mai scris cineva mai jos, ar fi perfect sa ai banii pe card si atunci nu ai nici o problema. Poti sa ai cash la tine macar 50-100€

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru danbnz):

Lasa sf-urile. FineStore au preturi bune pentru Romania, dar nu se compara cu DutyFree-urile din RM, mai ales cele de la granita, care sunt cu 10-15% de regula mai ieftine ca cele din Chisinau. De exemplu, un Teacher's de 1 litru il iau cu mai putin de 8 EUR. Vinul care la astia e cam 35 RON sau mai mult e 5.5 EUR in DF daca nu cumva il prinzi cu sub 5 la oferta.