| adrian667 a întrebat:

Salut, sunt minor, pot sa-mi cumpar vape din magazin sau de pe eMAG?

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Poți să îți iei, dar chiar vrei sa îți scurtezi viața pentru a fii cool? Merita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nar fi păcat de tine și sănătate ta și de bănuți tăi săi cheltuiești pentru ați bate joc de propria ta sănătatea? Nu mai bine îți cumperi niște fructe sănătoase sau ți păstrezi pentru buzunarul tău să-ți cumperi ție ceva bun și sănătos pentru sănătate ta? Ce vei înțelege de la un vape? Ce vei putea înțelege de la un vape? Decât să-ți bați joc de propria sănătate și viață pentru ce? Aparențe? Validare? acceptare? Celor din jur dacă nu o vei face nu ești că și ei de al lor din grup? merită să-ți distrugi întreaga sănătatea pentru doar a fi acceptat într-un grup sau alți oamenii care consideră că este ceva "sănătos"și "bun" sa consumi acele cancerigene pe care îți pune sănătatea și viața în pericol grav de mare merită să-ți distrugi viața si sănătatea pentru nimic? Ar fi păcat de tine căci ești tânăr și începi să-ți bați joc și de tine și de sănătate ta și de bani tăi pentru aparențe păcat căci sunteți extrem de tineri și aveți potențial de a face atâta lucruri minunate și frumoase și va irosiți viața sănătatea în locurile grav de murdare și ne sănătoase care va vor lăsa niște urme greu de suport în viața daca începi de la vârste atâta de fragede cu tot felul de prostii este mare păcat de voi nu va înhăitați cu așa ceva au consecințe dăunătoare si grave astăzi începi cu un vape peste un timp vei incepe cu o țigară nici nu ști si nu-ți vei da seamă când vei incepe să dai bani pe pachete de țări săptămânal apoi începi și cu altele mult mai grave Doamne ferește. Cu ce te alegi atâta ce cool? Mișto din toată treabă asta cu vape? te alegi cu ceva sănătos pentru tine? te alegi cu ceva bun pentru sănătatea ta? Nu-i păcat de tine? Nu-i deloc păcat de tine? Este este extrem de păcat de voi căci nu ascultați nu înțelegeți și nici nu va vreți binele păcat mare păcat de voi nu de bani păcat de voi și sănătate voastră

| goguPatent a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar in limba romana nu prea știi să scrii nu?
Cum te dai tu asa mare înțelept in condițiile în care ai mare carente in exprimare...

| anonim_4396 a răspuns (pentru goguPatent):

Eu iți înțeleg de la bun început durerea "sufletească" știu că te irită prezența mea și te deranjează sfaturile mele și intențile mele și felul în care eu mă exprim. Eu pot deranja grav de rău "Oamenii" cu felul meu de a fi căci le știu menirea intențile frățânnicile și fețele "oamenilor" cu ură "sufletească" știu ce vrei de la mine și cunos firea omenească in toate posibilitățile sale și felurile sale și toate laturile și paragrafelor sale dar tind mereu să cred ca noi oamenii căutăm bunătatea lui Dumnezeu prin faptele noastre propi...