| sergiumd1010 a întrebat:

Salut. Știe cineva dacă îți trebuie loc de munca ca să poți lua un telefon la abonament sau în rate? Sau ce condiții trebuie sa îndeplinești?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La altex de ex:

Vechimea la actualul loc de munca de 3 luni neintrerupte și in plus, venitul minim acceptat:
- Angajati: 1.200 lei
- Pensionari: 800 lei

deci ia-ți mai intâi un job apoi un tel

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In orice situatie ai nevoie de loc de munca chiar si daca telefonul il i ei in rate cu ce platesti daca tu nu ai serviciu? Deunde ai bani?

| lpavel a răspuns:

Din cate stiu eu iti trebuie un loc de munca ca iti cere un fluturas de salariu in caz ca nu platesti sa-ti opresca din salariu, asta e garantia lor ca vei plati, dar cred ca exista magazine unde nu ai nevoie de loc de munca stabil, cel mai bine e sa intrebi pe ei prin telefon daca e magazin online sau mergi acolo daca e magazin fizic!