| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

Știe cineva dacă la sediul fancurier în momentul când ridici produsul trebuie neaparat buletinul sau ei cer doar seria Awb a produsului?

Răspuns Câştigător
| penus a răspuns:

Doar awb-ul

3 răspunsuri:
| MagicOneT a răspuns:

Buletinul ti-l cer doar daca e platit deja produsul, doar daca nu trebuie sa-i dai bani curierului, in mare.

Daca e ceva comanda de pe net, n-ai de ce sa-ti faci griji, sigur nu o sa-ti ceara buletinul.

| ziftode a răspuns:

Daca platesti produsul, o sa ii doara in pix cine esti, ca doar dai banu'
daca e deja platit, nu cred ca ai vrea tu sa dea produsul fara verficarea identitatii, adica oricine ar putea lua un produs deja platatit (presupunand ca iti stie AWB-ul)

| anonimg a răspuns:

"7. Cum pot intra în posesia coletului?"
Raspuns: "Din momentul în care sunteți notificați vă puteți deplasa la magazinul PayPoint Colet Expres fiind necesar să aveți asupra dumneavoastră codul unic de validare și cartea de identitate."
Sursa: https://www.fancourier.ro/faq/