| Sevilla a întrebat:

Tocmai ce am comandat ceva de pe aliexpress și ma întrebam dacă trebuie sa verific eu săptămânal la posta daca a ajuns sau ma vor suna ei?!

8 răspunsuri:
| Moron a răspuns:

Primesti aviz in cutia postala sau te va suna postarita cand ajunge.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Moron):

Tu traiesti in 2080 de ai impresia ca cineva de la posta suna?

| Moron a răspuns (pentru suntserios):

In cazul meu asa este. Cel putin asa este la posta din orasul meu. De cele mai multe ori ma suna si imi zice ca am un colet.

| Ahshaj a răspuns:

Trebuie sa verifici, dar poti sa te uiti pe aplicatie sa vezi pe unde e comanda (uita te prin setari axolo in stanga ) Oricum comenzile de pe aliexpress nu ajung in cateva zile, ajung in cateva saptamani, iar daca ai o comanda de peste 10 dolari trebuie sa o iei de la vama (daca ai in oras e super?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Moron):

Unde stai ca ma mut si eu acolo

| raluca0604 a răspuns:

Primesti aviz la adresa de livrare pe care ai introdus-o in comanda. Poti si sa verifici in contul tau de aliexpress statusul comenzii happy

| Violleta2022 a răspuns:

Nu trebuie sa verifici deloc la posta, ca te vor anunta ei cand primesti pachetul, printr-un aviz, in cutia ta postala.

| RRoberto2018 a răspuns:

Normal, ar trebui sa iti lase instiintare in cutia postala, dar nu te baza. Am avut ocazii cand am primit colet si nu m-au anuntat, au apucat cu alte treburi cred. Si cand am sunat eu sa intreb, venise de cateva zile! Du-te la ghiseu si intreaba, sau suna-i, ca e mai sigur si mai rapid. Te salut!