| Zuzumilk26 a întrebat:

Am deschis mai multe dispute pe aliexpress si mi-au zis ca o sa imi dea banii si in aceeași zi am primit acel colet. Am anulat disputa si i-am zis ca am primit produsul si a spus ok. După a spus așa "Prietene, disputa v-a rambursat deja banii, îmi pare rău că viteza transportului de marfă nu este destul de rapidă. Știți că nu puteți controla timpul de transport, dacă primiți coletul meu, vă rugăm să returnați banii, mulțumesc. Cinstit și de încredere este un principiu bun, să aveți o zi bună!
Notă: Platforma a început revizuirea clienților inferiori. Dacă pachetul este primit, banii nu au fost restituiți la timp, iar litigiul este deschis de mai multe ori. Contul va fi înghețat și nu poate fi utilizat.
Puteți efectua o rambursare prin intermediul contului paypal: zk898968@163.com sau puteți trimite o comandă cu aceeași valoare.
Ziua Recunostintei." Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Faci ramburs, asa cum este normal si cinstit din partea ta.
Dar intai verifica daca ei ti-au trimis banii inapoi in contul bancar, ca sa nu faci ramburs, inainte sa-ti fii incasat tu banii de la ei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai primit și coletul și banii, îi suni, și trimiți banii, să îți spună ei cum.

| Goete a răspuns:

Daca ti-au returnat banii si ai primit pachetul, e logic si corect sa dai banii inapoi

| Digikey a răspuns:

Le dai banii. Simplu.

| Zuzumilk26 explică (pentru Digikey):

Le-am transferat banii prin paypal.