| Zuzumilk26 a întrebat:

Am deschis acum câteva zile o dispută pe aliexpress si vânzătorul a spus sa mai astept ca vremea este rea si o sa ajunga coletul in curând. Ce sa fac sa ii cer încă o dată banii înapoi?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă a spus să aștepți coletul. coletul este pe drum, vine. Nu ai cum să ceri banii înapoi pentru un colet care vine spre tine, deocamdată.

| Zuzumilk26 explică (pentru sadrian46):

Asa a spus sa astept. Mai sunt 22 de zile pana expira protecția. Dacă nu vine nici dupa 22 de zile imi va da banii?

| sadrian46 a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Acum de sărbători se întâmplă datorită aglomerării. toată lumea trimite, anomalii și întârzieri în livrarea coletelor. Asta nu va dura încă 22 de zile. Ce se va întâmpla dacă nu îți ajunge nici până atunci, nu știu.

| Alexandra40000 a răspuns:

Buna, eu am avut o situație similară. Comandasem de ceva vreme o chestie și nu a mai ajuns, tot am așteptat vânzătorul ma asigurase ca ajunge. După un timp văzând ca nu ajunge coletul l-am contactat din nou mi-a spus ca poate s-a pierdut și mi-a returnat banii.

| Zuzumilk26 explică (pentru Alexandra40000):

Inseamna ca is de încredere.