| 1BlueBerry2 a întrebat:

Salut TPU, am luat un telefon in rate de 5 luni de zile, am contract pe 12 luni. Pot sa-mi schimb telefonul pe care l am acum cu alt telefon tot in rate sa dau diferenta de rata daca este mai mare sau ceva?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Achiti diferenta ramasa din ratele telefonului dupa care faci contract cu un telefon nou.
Cand ai telefonul nou, faci resetare de fabrica la telefonul de acum si il vinzi.

| Hyperion7 a răspuns:

Pai vezi ce scrie in contract, trebuie sa existe o prevedere la acest aspect, dar în cazul în care nu este, nu mai bine discuți fata-n fata cu firma de unde l-ai luat sau pe mail?