| gigel212121 a întrebat:

Salut TPU, am si eu un pachet din China care e in acest moment la BSI Bucuresti, din ce am citit pe net isi bat joc de pachete si unii asteapta dupa ele mai mult de 2 luni sau nu le mai primesc deloc, m-am gandit sa ma duc eu pana la sediul lor la Bucuresti daca pana intr-o saptamana nu imi ajunge, voi ce experienta ati avut cu posta romana in general?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Înseamnă că ești la prima comanda din afara UE. Nimeni nu își bate joc de nimeni, deși atunci când ajunge un pachet trec prin verificări la vamă.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-si bate nimeni joc de pachete, ca nu au spatiu de depozitare si nu face sens sa le depoziteze pe termen lung, deci ce ai auzit tu, ai auzit prost.
Daca pachetul vine din china este normal sa faca 2-3 luni pe drum, fiindca vine cu posta cea mai ieftina, calatorind cu trenul sau vaporul.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu prea ai habar despre ce vorbesti, ca multi altii care isi dau parerea despre asta. BSI are prea putini oameni, nu isi bate nimeni joc, ci efectiv nu fac fata, si in plus, e Vama - Vama NU E Posta Romana! Stau calm si asteapta, nu ai ce face altceva...