| SirBenDover a întrebat:

As vrea sa merg la mall, in Iasi, dar nu sunt din Iasi. Astia care sunteti din Iasi si care cunoasteti aceste 2 malluri, imi puteti spune care dintre Iulius Mall si Palas Mall este mai mare, cu mai multe magazine? Pe care mi-l recomandati?

Răspuns Câştigător
| MihaelaElena67 a răspuns:

Salut. Pallas mall este cel mai mare si ai o varietate de magazine. Foarte multe firme plus ca saptamanile acestea sunt si reduceri mari! Recomand cu incredere. Poti cumpara multe lucruri bune cu bani putini. Salut

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Palas Mall fara discutie. e unul dintre cele mai mari din tara

| GabiDumitrescu a răspuns:

Palas, desigur. Nu ti-l recomand pe nici unul. Cacat impachetat in staniol. Ca sa faca o paranteza, sa iti zic o poveste - cineva are un atelier unde se lucreaza doar noaptea, pe neveu. Importa haine ieftine din China, le schimba etichetele, si idiotii le cumpara la suprapret ca fiind de firma de prin magazine de-astea de mall, cu mega-ultra-reduceri. Poti sa vii in palas, sa mergi in food court, sa maninci ceva (si acolo preturile sunt usor umflate la majoritatea standurilor), si dupa aia sa te duci in e-gros, unde poti cumpara tot rahaturi chinezesti la preturi umflate, dar mai putin nesimtite.
P.S. Prefer sa imi comand de pe SportsDirect sau sa dau 50 EUR la avion si sa zbor pana in Italia sau Austria si sa ma imbrac de acolo pe bune, fara sa fiu furat pe fata ca la noi.

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Deci tu garantezi ca in cele 30-40 magazine de haine sau cate or mai fi ele in palas mall toate hainele sunt contrafacute? Ai si dovezi?
Poate totusi nimerim un magazin cu haine mai de calitate decat in bazarul ala de egos

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Nu am zis ca in toate. Ideea e ca daca gasesti ceva mai de calitate preturile vor fi de 2-3 ori mai mari ca pe un SportsDirect de exemplu. Haine/incaltari ok gasesti la Decathlon la raionul de vinatoare/pescuit. A, si sa nu uitam ca majoritatea magazinelor/lanturilor gen H&M au si online shop cu oferte exclusive. Mersul la mall mi se pare un surogat pentru mersul la muzeu sau prin parc. 80% se plimba si nu iau nimic, eventual se duc direct in food court. Si din aia 20% care cumpara, cel putin trei sferturi isi iau citamai tepele.

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da poate nu toata lumea vrea tinute sport sau vanatoresti, te ai gandit la asta? poate unii lucreaza intr o companie mare si au nevoie de o tinuta mai eleganta.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Daca lucreaza intr-o companie mare atunci fie:
1. Au salariul suficient cit sa se plimbe linistiti pana prin Austria/Germania/Italia intr-un weekend sa se imbrace/incalte cu stil la aceeasi bani ca aici, sau chiar mai ieftin.
2. Cel mai probabil sunt platiti atit de infect incit isi fac descoperire de cont ca sa se intinda pana la un costum/camasa/pantof mai rasarite. In alta ordine de idei, in Palas nu am vazut nici un magazin cu imbracaminte ROMANEASCA. Adica nah, posibil sa fie vreun Armani sau draq mai stie ce facut in Romania, dar brand romanesc ma refer. In Iulius si Moldova sunt cateva magazine unde poti sa iei un costum/pantalon/camasa romanesti excelente la preturi modice.

| RealCervantes69 a răspuns:

Cei ce spun sa vii la Palas sunt doar fanboy Apple, ca ei se dau smecheri ca au bani. De fapt, cele mai bune magazine se gasesc la E-gross

| PricopIulya17 a răspuns:

Palas Mall este cel mai mare mall din Iasi. Acolo cumperi ce-i mai bun si ieftin. De asemenea, acolo ai mai multe magazine decat in Iulius si sunt reducerile mai mari si dese acolo! Acolo merg cel mai des!