| Adrian871 a întrebat:

Salut TPU!

Ce site imi recomandati pentru a gasi un laptop la un pret bun? Laptop nou. As vrea sa cumpar la oferta.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mediagalaxy,PC garaje, Flanco, e black Friday de iarna la Altex, eu recomand Asus vivo boock sau zen boock, nu cumpăra Acer

| NLS a răspuns:

Altex
EMag
PCgarage (care sunt tot eMag, si împărtășesc exact aceleași politici privind garanția)

Stai departe de Cel.Ro daca dorești sa ai parte de garanție.

PS: un laptop se cumpără în funcție de necesitățile tale, nu în prisma faptului ca e "la oferta".
Mai cunosc pe cineva de pe site-ul asta care a luat teapa vieții, a aruncat 6300 RON pe un laptop Ultraportabil, doar fiindcă ii plăcea (cum arata, greutatea, grosimea), si îl tine nefolosit, ca e mult prea slab pentru ce are ea nevoie.

Cu doar 4500 și-ar fi putut lua un monstru la acea vreme de vreo 3-4 ori mai puternic,, ce ar fi mâncat programele alea la micul dejun...

| gabicoo a răspuns:

EMag sau Altex.

| ReddY25 a răspuns:

Altex,Emag

| mODIN a răspuns:

In general pe cel.ro sunt preturi putin mai mici decat la alte magazine gen Flanco sau eMag. Eu de acolo l-am luat pe al meu.

| Lupică27 a răspuns:

Ce buget ai si la ce il folosesti? poate pot sa te ajut cu o recomandare.

| Ancadorinapascale1993 a răspuns:

Emag, altex.
Si eu am tras cu ochiul la ele zilele astea. Interesante

| noxadi a răspuns:

Oferte bune gasesti pe magazinele mari ce vand produse IT precum:

Emag.ro
Altex.ro
Flanco.ro
MediaGalaxy.ro
Cel.ro
PcGarage.ro

Poti urmari site-urile astfel incat sa prinzi campaniile de reduceri.

De asemenea te poti folosi de site-uri de comparat preturi precum:

www.compari.ro
www.price.ro
www.smartdeals.ro
www.shopmania.ro

Alegi oferta cea mai buna.