| Quadrillion a întrebat:

Ce ziceti sa imi cumpar un telefon resigilat de la eMAG sau de la amanet sigilat/putin folosit? Ati cumparat telefoane de la amanet? Dar resigilate de la eMAG?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu exista aparate sigilate si putin folosite.
Aparatele resigilate inseamna ca au avut ceva problema cand s-a vandut (ambalaj, lipsa acte, mici defectiuni) care s-au remediat si se vinde la pret redus, fiindca nu mai sunt "noi si virgine".
La amanet lumea duce aparatele cand au nevoie de bani sau vor sa scape de ele. Oricum ele sunt deja folosite, rareori au si certificate de garantie, iar pretul este mult mai mic decat la unul nou, sigilat.

3 răspunsuri:
| ArmaghedonHD a răspuns:

Depinde si de noroc, cred. Eu acum 2 ani mi-am luat un telefon resigilat de la eMAG, nu a avut nici un fel de problema, era ca si nou nout.winking

| dannyel86 a răspuns:

Teoretic, eMag le resigileaza dupa ce le-a testat. La amanet nu stii prin cate maini a trecut.
Asta nu inseamna ca nu poti avea norocul sa dai peste un produs bun si la amanet.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La eMAG resigilatele sunt testate si au garantie. La amanet iei ce prinzi