| Zuzumilk26 a întrebat:

Cei care au comandat de pe joom au primit comanda si dupa 75 de zile?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Am 46 de comenzi la ei. Unele au termen limita 45 zile. Altele 75. Un stick mi-a venit in a 79-a zi cand ei imi virasera deja banii. Le-am scris ca l-am primit si au spus sa-l pastrez cadou drept pedeapsa ca nu a fost trimis la timp.

| Zuzumilk26 explică (pentru Salontanul):

Dacă cumpăr de mai mult de 10€ trebuie să plătesc și taxe?

| Salontanul a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Pana la 10 Euro (Eu am primit si de 10 Euro si cativa centi fara sa platesc nimic!) nu platesti nimic conform legii. De la 10 Euro si pana la 149, 99 platesti doar TVA. De la 150 Euro se plateste (pe langa TVA si taxa vamala care difera. Aici ai explicatiile pentru taxa vamala: http://bit.ly/2mmpCZT Multumesc pentru apreciere!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Pentru cele peste 10 Euro trebuie sa te deplasezi la posta vamala a judetului sau a sectorului din Bucuresti. Celelalte vin la posta obisnuita de care apartii.

| unicka a răspuns:

Am primit si banii si produsul