| Kevinn2000 a întrebat:

Credeți că e mai ok să fac 2 comenzi de aproximativ 700 de lei fiecare comandă, ori 5-6 comenzi mai mici?
Vreau să comand de pe Aliexpress mai multe produse, iar transportul se plătește separat pentru fiecare produs, practic e acelasi lucru dacă fac mai multe comenzi. Dacă fac 2 de 700 lei fiecare, poate sunt șanse mai mari să nu ajungă comanda, având în vedere prețul, nu știu ce să zic.
Cum credeți că e mai ok?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmm, cum ai zis si tu, daca este exact acelasi lucru si platesti tot atat in comenzi mici, atunci... sugerez sa faci in comenzi mai mici. In cel mai bun caz tot in acelasi timp ajung toate.

Numai bine si bafta! ^_^

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Comenzile ajung de obicei.
Este foarte mică probabilitate să nu ajungă, căci sunt monitorizate. Cei ce le trimit știu în orice moment ce se întâmplă cu ele, și nu pot să dispară. Ele sunt transferate cu semnătură la curier, la mijlocul de transport, la depozit, la agentul care le livrează la domiciliu.

| Kevinn2000 explică (pentru DoarBogdan):

Mulțumesc frumos, așa o să fac. Numai bine!

| Kevinn2000 explică (pentru sadrian46):

Mulțumesc pentru răspuns.