| Purplegirl101 a întrebat:

Credeti ca sa îți iei iphone e neapărat o fiță? Nu inteleg de ce unii imi răspund asa la intrebarea precedenta cand am zis sa imi iau iphone sa laptop! Poate doar vreau un telefon nou si am zis ca uite iphone e si la un preț bun si e si iphone pana la urma pls spuneti-mi părerea voastră

Răspuns Câştigător
| GazzaRecordsRo a răspuns:

Iphone nu este o fita, eu intotdeauna am preferat Samsung pentru ca mi se pare mai usor de folosit si m-am obisnuit cu el.
Daca tu te-ai obisnuit cu Iphone sau iti place ce conteaza parerea lor? Iphone e bun, are o amica si chiar e bun, singura problema ramane bateria, e un telefon elegant, oricum majoritatea nu se rezuma strict la intrebare si bat campii.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sa pui o asemenea intrebare este aproape identica cu ceea unui analfabet cu privire la ce carti sa-si cumpere pentru noua lui biblioteca sau intrebarea unui surd sa intrebe ce statie hi-fi sa-si monteze in dormitor.

Incearca-le, vezi fiecare ce poate, daca iti satisfac nevoile, dupa care iti cumperi care iti convine TIE.

Diferenta de utilitate intre un iPhone si un laptop este uriasa, ca si intre o cratita de bucatarie si o vana de baie.
In ambele poti pune apa, dar in cratita nu poti face baie, iar in vana nu-ti poti fierbe sarmalele. big grin

| RAY a răspuns:

Pentru ca uni cred ca e doar marca si atat si ca il cumperi doar sa arati ca ai banii in fine tu nu baga in seama prosti si cumpara cr vrei, bine si mie mi se pare stupid sa cumperi iphone x ssu 8 ve naiba faci cu el? un s7 e ok sau s6, si Samsung s7 e ok sa stii, tehnologia e foarte avansata gen intre x si 6s pentru un user.normal nu o sa vada diferenta nici de camera apropo selfie e o boala narcism obsesiv.

| venividivici2017 a răspuns:

Eu am Note 8 si comparativ ca pret-calitate cu Iphone X pot sa spun ca Samsung ofera mult mai multe la un pret mult mai mic. Daca Iphone, si-ar justifica banii, as merge pe Iphone.Pana atunci,prefer Samsung,prefer Samsung pentru mai multa libertate,prefer pentru un display mai bun,posibilitatea de a atasa ochelari VR, camera mai buna, slot card, bluetooth, mufa casti si altele.PS:si multi din tara, nu stiu cum sa se faca evidentiati atunci cand tin un Iphone in mana, cand vorbesc la el.

| Sarcopt a răspuns:

Salut! Din punctul meu de vedere iphonul este o fiță, pentru că este un produs scump şi slab la dotări. Nu concep să dau 3.000 lei pentru un telefon cu 2Gb de ram. ESTE DOAR PĂREREA MEA.

| ElSueno a răspuns:

Uite, iti zic eu ceva, folosesc Samsung si implicit Android de cand ma stiu, si pot spune cu mana pe inima ca m-am saturat pana peste cap de tot lag-ul care il am, de toate crash-urile etc. Deabia astept sa-mi cumpar si eu un Iphone, chiar daca are specificatii mai slabe, e mult mai bine optimizat sistemul de operare. Si nu, nu e nicio fita.