| Ricardo26 a întrebat:

Salut TPU, cum vi se pare ideea unui anticariat in care orice carte sa valoreze 10 ron?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Eu unul nu cred ca este o idee prea inspirata.
De ce?
Pai unele carti sunt mult mai valoroase, costa mult mai mult de 10 lei, o sa fie cumparate imediat in timp ce restul, cartile care nu merita atata o sa ramana nevandute.
De asta nu mi se pare o afacere profitabila. O sa ramai in scurt timp doar cu cartile ieftine pe care nu le vrea nimeni si o sa le pierzi pe cele mai valoroase care probabil ca ar fi putut sa fie date cu zeci/sute de lei in timp ce tu le dai cu 10 lei.
Este o idee bunicica oarecum dar nu este una profitabila.O sa ramai fara cartile importante si nu o sa faci prea multi bani din asta.
Nu merita sa le dai asa!
Mai bine dai unele carti cu 4-5 lei dar cresti mai mult pretul cartilor care chiar merita sa fie mai scumpe.
Bafta! Este doar parerea mea.

4 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Unele carti merita milioane laughing dar merge si 10 lei rolling on the floor

| backback a răspuns:

Ar da faliment foarte repede

| Ricardo26 explică (pentru backback):

De ce crezi asta?

| DenisaKarolina a răspuns:

Hmm, ar da faliment in cel mai scurt timp laughing