| SalvatoreLeon a întrebat:

Care stiti un anticariat sa vand niste carti vechi sector 2-3 Si cam ce pret ar fi o carte?

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Depinde cat sunt de vechi si depinde si autorul, editia, etc.
Te poti duce cu o lista, fara sa cari cartile, la intrarea in Piata Obor unde sunt 3-4 tonete cu carti si sa intrebi.
La fel si la Universitate.
Daca sunt foart, foarte vechi trebuie sa mergi la un magazin de antichtati.

| SalvatoreLeon explică (pentru zdrangoi):

Sunt de literatura daca stii un exemplu: F. Cooper Leii de mare si sunt vechi rau cred ca au foi din astea galbene arse asa si miros dala vechi... sunt copertate. Unde gasesc magazin de antichitati?

| SalvatoreLeon explică (pentru zdrangoi):

Am fost la universitate unirii romana la ogramada de anticariat dar cer numai carti sub 1945... eu am din 1972 romane.Mi-a mai ramas sa le dau la tigani aia de vand carti la tarabe...