| MexicanMotorMafia a întrebat:

Salut,TPU.Daca am pana in 1.100 lei sau 1.300 lei ar fi bine sa imi iau un computer second-hand sau nou? Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| ieco a răspuns:

Clar nou, macar stii ca ai garantie cand se strica, daca nu iti trebuie pentru gaming sau daca vrei sa te joci jocuri normale nu cu cerinte ''uriase'' uite ce iti recomand:
http://www.domo.ro/......fice_Entry - are 500 gb, 2 gb ram ddr3, placa video integrata, procesor celeron dual G1610 2.6 ghz
Si daca vrei 4 gb ram poftim: http://www.domo.ro/......Home_Entry - e aceeasi unitate doar ca are mai multi gb rami :D
Nu are rost sa-ti cumperi unitate second-hand :)

3 răspunsuri:
| andreiasavescu a răspuns:

Nou, scapi de griji macar pentru o perioada, ai garantie si posibilitatea de a-l repara cei din service gratuit. E posibil sa gasesti si second hand cu garantie, dar la fel de posibil sa fii nevoit sa il duci in service in fiecare saptamana. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| IonelaUrsu1 a răspuns:

La banii astia iti poti lua unul nou sigur. depinde ce vrei sa faci cu el.

eu as merge si pe varianta laptop daca nu ai nevoie de jocuri si alte minuni care mananca multe resurse