| RecKinul a întrebat:

Dacă comand de pe internet un telefon de la o persoană fizică şi nu sunt mulţumit de el ce soluţii am? Sau cum aş putea comanda in siguranţă?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu ai nici o solutie!
Cand cumperi de la o persoana fizica, o cumperi pe propriul tau risc si asta este foarte cunoscut, de aceea esti sfatuit sa nu cumperi chilipiruri de la straini ci din magazin, pe factura.

| RecKinul explică (pentru Violleta2022):

Parcă era ceva despre verificare colet la primire pe OLX.

| andreia67 a răspuns (pentru RecKinul):

Da, exista. http://olx.ro/livrare-cu-verificare/
E cam singura solutie daca nu te poti intalni cu vanzatorul fata in fata.

| mario200234567890 a răspuns:

Poti verifica produsu la primire daca nu esti multumit poti sal refuzi.