| LoWGuY a întrebat:

Salut, TPU. De unde as putea sa imi iau niste blugi calitativi?
Mi-am luat de la Pull and Bear, maxim un an m-au tinut si s-au rupt intre craci, mi-am luat altii dupa 6 luni dau si ei semne ca o sa se rupa. Am zis sa incerc si Zara, mai rau, dupa 2 luni pe langa gaici s-au facut niste gauri, efectiv nu inteleg doar mie mi se intampla sau e ceva general ca nu se mai gasesc blugi de calitate? Acum cativa ani o pereche de blugi ma tinea si cate 3 ani!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand esti mai solid/grasut si te freci intre picioare toti pantalonii se rup, fiindca nu poate rezista nici un material textil, indiferent de ce calitate este facut, din cauza frecarii drastice dintre picioare.
Incaerca sa mai slabesti un pic ca sa nu te mai freci atat de rau, sau sa-ti cumperi mai multe perechi de pantaloni, pe care sa-i imbraci alternativ, fiindca puratand zilnic numai 1 singura pereche de pantaloni, inevitalbil se uzeaza masiv si se rup.

| relian a răspuns:

Eu am blugi de citiva ani,i-am folosit la munca, is buni si acu.
Unde anume folosesti pantalonu ala, doara asa prin oras,, la munca sau joci fotbal cu ei?

Mai depinde si ce model is, ca daca iei de aia sa stea pe tine ca pe gard, cand faci o miscare te tin din toate balamalele,. normal ca dai fortezi se duc de suflet.
Deci daca foloseti pantalon gen balerina laughing trebuie sa contina % mare de elastan in ei sa nu se rupa.

| LoWGuY explică (pentru relian):

Pantalonii pe care ii iau sunt slim, nu imi plac pantalonii stransi pe corp, nici cum arata, nici cum se simt.

| relian a răspuns (pentru LoWGuY):

Asta e o fi m, aterialul slab calitativ, poate is f subitir, is unia asa gen de vara f subtiri, dar nici aia nu ar fi trebuie sa se rupa.Ia si tu unia de aia ieftini si vezi cum se prezinta.

| alina2k18 a răspuns:

Cat de des porti o pereche?
Ca daca porti maxim 2 perechi pe saptamana cred si eu ca se uzeaza in cateva luni.
Ii speli corect? Apa rece si fara balsam.

| LoWGuY explică (pentru alina2k18):

Buna si daca ar fi sa port 2 perechi pe saptamana, ti se pare normal ca niste blugi sa se rupa dupa 2 luni? Adica nu stiu cand te duci in targ si dai 50 de lei nu ai pretentii, dar cand te duci intr-un magazin cu vanzari top in Romania, nu poti sa imi spui mie ca e ok sa se rupa la fiecare gaica si buzunar langa cusatura.

| Fr13nd a răspuns:

Din ce oras esti?