| Deni456 a întrebat:

Doresc si eu niste exemple de site-uri de haine chinezesti su tip chinezesc conteaza numai cu conditia ca transportul poate veni si in Romania si plata sa nu fie prin card si site-urile sa fie de incredere.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai crezi ca o sa iti trimita vreun chinez colet cu plata ramburs pana in Romania? laughing))))))))))
In primul rand ar trebui sa comanzi de mii de euro ca el sa fie de acord dar nici asa. Asta pentru ca exista riscul ca tu sa nu ridici coletul si atunci chinezul pierde bani, multi bani pe transport. De asta nu se accepta plata ramburs cand coletul e trimis in alta tara.

| Deni456 explică (pentru Bondarel99):

Ok! Mersi ca mai făcut sa inteleg de ce nu se poate plata prin rambus!

| Bondarel99 a răspuns (pentru Deni456):

Doar in Romania poti plati ramburs.
Poti sa comanzi de pe site-uri chinezesti gen Aliexpress ca sunt lucruri foarte ieftine si plata cu cardul e sigura (nu iti fura nimeni bani din cont) dar la haine sa nu te bagi pentru ca sunt de foarte proasta calitate, sunt facute dupa poze și nu pozele dupa haine deci le lucreaza prost si cu materiale proaste. In plus marimile sunt mici pentru ca asiaticii sunt micuti deci un S ar veni cred XXL. Nu merita absolut deloc sa iti iei haine de pe site-uri chinezesti, dar au foarte multe alte lucruri utile si ieftine.