| InfiAndrew a întrebat:

In legatura cu site-ul BravoSport.ro. Ieri am facut o comanda de 495 lei iar azi m-a sunat o doamna sa confirm comanda. Problema este ca e prima data cand comand de la ei de pe site si la telefon mi-a zis ceva de un adaos de 30% deoarece comanda depaseste 400 lei sau sa trimita maine jumatate din pachete (110 lei) iar saptamana viitoare sa vina restul. Nelamuririle mele sunt:
1. De ce sa dau un adaos de 30% (daca vreau sa vina toate pachetele odata) depasind suma de 400 lei?
2. Transportul a zis ca o sa se faca prin UrgentCargus. Voi fi nevoit sa platesc de 2 ori?
3. Este posibil sa fie teapa?

3 răspunsuri:
| manuemanoil a răspuns:

Nu am mai auzit de 30 % adaos, pare un pic ca-i pacaleala. Dar sa speram ca nu e.
1. Ar trebui sa-ti vina toatea odata, nu conteaza cate-s sau greutatea lor.
2. Daca sunt doua turi normal ca le vei plati pe ambele. Crezi ca ti le trimit pe gratis?
3. Cum am zis si mai sus cu teapa, este posibil.
Aici e de tine daca vrei sa continui comanda.

| rrrp a răspuns:

Nu e teapa. e ok firma, mi am luat si eu acum ceva timp si sunt ok.

pai pentru ca asa e politica lor, nu stiu. dar fa asa cum au zis ei. imparti comanda in doua daca iesi mai ieftin asa. dar o sa platesti de 2 ori transportul, logic.

| Madsan a răspuns:

Salut! Nu are cum sa iti ceara adaos, poate avans. Unele site.uri cer avans sau plata cu cardul. Nu e nimic rau in asta. Nu ai cum sa iei teapa pentru ca site.ul este dtinut de o firma si poti sa ii faci reclamatie daca nu respecta termenii si conditiile de pe site.