| Supremejordannike2004 a întrebat:

Joom este de încredere?

12 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Da, Joom este un site de incredere.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Joom este o platforma de incredere. Eu am la ei peste 40 de comenzi. S-ar putea ca magazinul sa nu fie de incredere dar te poate pacali doar o data. Daca-l reclami la Joom, zboara si ti se returneaza banii.

| Zuzumilk26 a răspuns (pentru Salontanul):

Prima comanda pe care am dat-o pe joom a venit in 3 saptamani. Acum sa vand când vine si a doua comandă.

| Zuzumilk26 a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Văd*

| Supremejordannike2004 explică (pentru Salontanul):

Toate cele 40 de produse ti-au venit?

| Salontanul a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Peste 40 de produse. Nu! Doua n-au venit in cele 75 zile! Am primit banii inapoi in 3-4 zile. Unul din produse a venit la o zi dupa ce am primit banii. Le-am scris ca l-am primit si au zis sa-l pastrez ca si cadou pentru mine si pedeapsa pentru magazin ca nu l-a trimis la timp.

| Supremejordannike2004 explică (pentru Salontanul):

De pe Aliexpress ai comandat?

| Salontanul a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Nu dar este la fel.

| Supremejordannike2004 explică (pentru Salontanul):

Daca nu vine de pe Aliexpress in 60 de zile imi da banii inapoi?

| Salontanul a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

In toate platformele banii sunt tinuti pana cand expira perioada in care trebuie sa ajunga obiectul. Daca n-a ajuns obiectul banii se returneaza. La Aliexpress mai este o smecherie: vanzatorul te roaga sa-i trimiti banii prin WesternUnion sau alte asemenea firme si atunci te poate pacali. Deci sa n-ai incredere in cei care nu accepta metodele de plata de la platforma.
Documenteaza-te pe aici: http://bit.ly/2SwCfCG
http://bit.ly/2MD9BMs

| fabyy1998 a răspuns:

Salut! Am gasit pe Joom un note 10+ la 435lei ce parere aveti merita? Cam cat platesc vama daca este sa il iau?