| MelindaVictoria a întrebat:

Pot sa inchei un contract de televiziune la RCS RDS pentru un apartament la care am doar antecontractul? Mai dureaza pana se semneaza actele finale

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde cine este vanzatorul apartamentului (si unde se afla).
Daca te-ai mutat deja in apartament, atunci poti face contractul, pe numele tau.
Daca fostul proprietar sta inca in apartament, si atunci poti face contract, dar instalarea echipamentului poate sa fie refuzata de locatarii.

Antecontractul este doar o promisiune intre parti, care se pot razgandi oricand.
Tranzactia adevarata se incheie prin contract autentic.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Trebuie ala de vinzare/cumparare, mai asteapta un pic ca nu e foc.

| Bizon95 a răspuns:

Da un telefon la eeRDeeSh si intreaba, asta e cea mai buna solutie
asa poti sa intrebi si de actele cu care trebuie sa te duci

in teorie nu au nici o problema sa faca asa ceva, din cauza ca abonamentul se va face pe numele tau, daca nu il platesti atunci nu iti mai faci alt abonament... vreodata (cel putin nu la gigi), si deci trebuie sa il platesti chiar daca pana la urma nu te muti (tu ai dreptul sa muti un abonament RDS in alta parte)

abonamentul nu se face per locatie, chiar daca e intr-o locatie, totusi, daca la o locatie se fac prea multe abonamente neplatite, atunci s-ar putea sa ia atitudine, dar nu am auzit de asta pana acum

| Nilsson a răspuns:

Se poate, mie nu mi-au cerut niciun act doveditor pentru apartamentul unde stau în chirie, trebuie să ai doar adresa exactă și să fii mutată în momentul în care soliciți instalarea ca să poată veni tehnicienii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate.

| AndreiSuveranul20011 a răspuns:

Salut da se poate, e necesar sa dai o declarație pe propria răspundere cum ca locuiești în zona respectiva.