| BogdanGrigorica113 a întrebat:

..Recent am comandat ceva de pe eMAG, folosind livrarea in aceeasi zi platita suplimentar.Ea ar fi trebuit livrata astazi intre orele 17-19...Insa am asteptat curierul degeaba.Pe site-ul celor de la SAMEDAY courier imi arata Exceptie la livrare.Cand ar trebui sa imi fie livrata comanda?

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Si ca sa iti dau "munitie"
trebuie sa intelegi cand suni la eMAG, ca pe tine te doare in cot de firma X de curierat si ca e vina lor, tu ai cumparat UN SERVICIU (livrare rapida) si EI DE LA EMAG nu il onoreaza, asa ca SA REZOLVE PROBLEMA!

7 răspunsuri:
| Rd79 a răspuns:

Pai suna-i si intreaba-i...

| BogdanGrigorica113 explică (pentru Rd79):

Daca as fi aflat ceva nu as mai fi intrebat pe TPU!

| Rd79 a răspuns (pentru BogdanGrigorica113):

Ok, deci i-ai sunat. Si ce au zis?

| ziftode a răspuns (pentru BogdanGrigorica113):

Si eu sunt curios, i-ai sunat si ce au zis?
si de ce nu pui asta direct in intrebare, e FOARTE semnificativ!
ca sa nu iti mai spun ca v-a trebui sa te zbati sa iti modifice factura pentru ca nu au facut delivery in aceeasi zi, si deci pretul in plus pentru asta trebuie sa fie scos din factura
ASTA DACA MAI VREI PRODUSUL, in conditiile astea de NElivrare!

| BogdanGrigorica113 explică (pentru ziftode):

I-am sunat de doua ori pe cei de la Sameday si au zis ca a venit curierul o data... CUM NU STIU. Pentru ca m-am uitat si INCA MA UIT PE GEAM DUPA MASINA DE CURIERAT IN CAZ CA ACEL CURIER NU MA SUNA. Ei m-au tinut practic in asteptare pentru revenirea unui apel o ORA SI ACUM, DIN NOU ASTEPT ALT APEL DE LA EI

| ziftode a răspuns (pentru BogdanGrigorica113):

Curierul SUNA inainte de a veni, altfel nu vine
deci, ori curierul are numarul tau gresit, ori aia chiar nu merita ca firma de curierat, suna la eMAG si leaga-te de ei!

| BogdanGrigorica113 explică (pentru ziftode):

Ideea e ca eu inca mai aștept sa ma sune cei de la SAMEDAY... Dupa 5 ore...Fix Same-Day nu se livreaza.