| lucyanaaaq7 a întrebat:

Buna, din nou! Am o problema extrem de mare. Am comandat un iPhone 11 de pe eMag, care vine prin Flanco. L-am comandat Marti, 13 09. Si cand ma uit Luni sa urmares comanda, imi apare ca, comanda a fost livrata si ridicata. Cu cartea de identitate. Nu mai pot de ciuda, deoarece am platit 2800 de lei si nu am. Ce as putea sa fac? Si pe eMag si pe SameDay imi apare ca au fost livrate la Vineri. Iar eu nu am primit niciun apel sau mesaj!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand anunta furnizorul si apoi firma de curierat, sa expui situatia si sa afli exact ce s-a intamplat.
Daca nu rezolvi asa si sa primesti telefonul sau sa-ti restituie banii platiti poti face plangere penala.

| lucyanaaaq7 explică (pentru Ioandelasal):

EMag nu raspunde, am stat 50 de minute in telefon asteptand sa ma bage cu un angajat, si nimic.

| darrio2007 a răspuns:

Ceva ai gresit la efectuarea comenzii. Ai selectat un easybox pentru livrarea coletului? Curios ca Altex au oamenii lor pentru livrari, nu au treaba cu Sameday.
Nu am avut niciodata asemenea probleme cu livrarea de la Emag prin Sameday la easybox.

| lucyanaaaq7 explică (pentru darrio2007):

Am comandat la eMag, prin curier, am verificat inca o data si nu e nimi gresit. Ce as putea sa fac? ajutor!

| lucyanaaaq7 explică:

Dau funda