| Unanonimdepetpu a întrebat:

Salut TPU! Vreau sa cumpar un dispozitiv de redare a canalelor romanesti dar nu gasesc ceva bun, recomandari? As fi incercat google chromecast dar nu stiu daca are si aplicatii pentru televiziune
(P.s il folosesc in alta tara)

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Are, dar sunt putine aplicatii cu canale romanesti. Majoritatea care sa nu aiba reclame is cu plata, si iti trebuie vreo 3 ca sa ai toate canalele ( Antenele si Pro Tv-urile au propriile aplicatii). Cele gratis is pline de reclame.

| Brizbriz a răspuns:

Aplicatie "oficiala" (adica nu una piratata) nu am auzit decat de
https://www.focussat.ro/
care NU stiu cat de pe bune e, pentru ca, ca sa imi fac, cont, cica, ca "pe gratis" vrea smartcard, care mi se pare aberant, la ce mai platesc la ei daca deja am smartcard de la altii?!?

insa, solutia e in general, daca esti in Europa si nu numai sa iti iei tv prin satelit din Romania, stiu SIGUR ca se poate la Digi si Orange, nu foarte sigur de Vodafone