| Revelionu74 a întrebat:

Buna, TPU! Daca vreau sa cumpar un Google Chromecast TV 4K rezolutia televizorului trebuie sa fie de 4K?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da

| doctorandus a răspuns:

Cumpara Chromecast Sabrina (Chromecast 4). E mai bun si mai ieftin decat Chromecast 4K, dar poate fi 4K.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Doar dacă vei dori să vezi conținut la rezoluție 4k trebuie să ai televizor 4k.

| literallythesamebruh a răspuns:

Ar fi ironic să vizionezi videoclipuri in 4k pe un ecran de 720p. Deci da, rezoluțiile trebuie să fie aceleași și la Chromecast și la TV.