| Valentina_Katie_2001 a întrebat:

Vreau sa fac o comanda pe elefant.ro la secțiunea de cărți. De exemplu dacă eu comand azi comanda va ajunge mâine la pick-point? Adica livrează si in weekend? Dar daca comand duminica, o să ajungă luni dimineață?

3 răspunsuri:
| ItsMaxi a răspuns:

Orice comanda ai da sunt sanse foarte mici sa ajunga in weekend. Cel mult sambata dimineata. Duminica nu livreaza nimeni. Dupa ce trimiti comanda, iti va aparea in cat timp o sa vina comanda. Si anume in decurs de o saptamana sau cateva zile daca esti prin urgent curier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie atunci cand dai comanda: vine in x zile LUCRATOARE. Adica in timpul saptamanii. Nimeni nu livreaza duminica. Daca comanzi azi, in zilele urmatoare o sa-ti vada comanda si te anunta. Elefant oricum se misca greu cu comenzile de carti pentru ca au foarte multe

| Adry05 a răspuns:

Nu livreaza in weekend, nici macar nu proceseaza comanda in weekend, abia luni o s-o proceseze si eventual trimita si ajunge cam miercuri-joi in check-point