| liviubocsa a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o baterie de de telefon de pe okazii si as-i dori sa stiu daca pot sa platesc suma produsului (20 lei)... direct la posta si daca posta sa ii dea bani vanzatorului...

Răspuns Câştigător
| AureliaT a răspuns:

De obicei asa se intampla daca respectivul iti trimite produsul prin posta, tu dai banii la posta si iei produsul, iar posta ii da mai departe celui de la care ai luat produsul...iti spun din experientawinking

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pachetul vine prin posta, va veni cu ramburs. Adica, pina nu vei plati (la posta) contravaloarea, nu vei putea ridica pachetul. Si da, posta va trimite banii vinzatorului.

| luisanamy a răspuns:

Se poate. Pentru a ridica produsul de la posta trebuie sa platesti contravaloarea, eu asa stiu din auzite. Nu am incercat pana acum.

| Sqk00 a răspuns:

De fapt vanzatorul acela ar trebui sa aiba un numar de telefon postat pe pagina produsului, sau la date despre el. Si iti dai intalnire cu el ca sa iti poata da produsul. Eu asa fac cu tot ce iau de pe okazii. Depinde acum, daca sunteti din orase diferite.

| liviubocsa explică:

Multumesc Pentru Raspunsuri raspunsuri am ales cel mai bun si mai rapid raspuns... le-am primit din 2 in 2 minute